Ekonomi

Voyager Digital’in Binance satışı mahkeme tarafından durduruldu

Binance borsasına ilişkin gelişmeler gündemin ilk sıralarında yer alıyor. CFTC’nin dün dava açtığı dev borsa için ABD mahkemelerinden korkunç bir haber geldi.

ABD New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesi Bölge Hakimi Jennifer Arkadan, Voyager Digital’in varlıkları Binance‘ya satılma kararından vazgeçti.

Konuyla ilgili ABD Adalet Bakanlığı, geçtiğimiz haftalarda bir sürecin durdurulması için başvuruda bulundu. Resmi belgelere göre hakim, tüm olayları dikkate alarak bakanlığın bu talebini kabul etti. Böylece Binance borsasının ABD kolunun Voyager saldırısı bir kez daha durduruldu.

Hatırlanacağı üzere YSK geçtiğimiz aylarda kararın askıya alınmasını da talep etmişti. Ama New York Güney İflas Mahkemesi Yargıcı Michael Willesdevlet kurumlarının itirazlarına rağmen satışı bu ayın başlarında onaylamıştı.

ABD merkezli kripto para platformu gezgin Temmuz ayında iflas başvurusunda bulundu. ilk süreçte FTXborsa, platformun varlıklarını satın almak için anlaşmaya girdi ancak Kasım ayında FTX’in iflas etmesiyle süreç tamamlanamadı.

Bu makale ilk olarak BeInCrypto’da yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu