Haber

Norveç, Twitter’dan hatalı ‘Nijerya’ etiketlerini kaldırmasını istiyor

Twitter’ın Norveç Başbakanı Jonas Gahr Store, Dışişleri Bakanı Anniken Huitfeldt ve Dışişleri Bakanlığı’nın Twitter hesaplarını ‘Nijerya’ olarak etiketlemesinin ardından hatayı fark eden Norveç Dışişleri Bakanlığı, hatanın düzeltilmesini ve hesapların etiketlenmesini istedi. ‘Norveç’ olarak.

Twitter Norveç Başbakanı Jonas Gahr Store, Dışişleri Bakanı Anniken Huitfeldt ve Dışişleri Bakanlığı, Twitter hesaplarını ‘Nijerya’ (Nijerya) olarak etiketledi. Twitter iki ülkenin isimlerini karıştırırken, Norveç Dışişleri Bakanlığı’nın resmi hesabında ‘Nijerya hükümet kuruluşu’ ibaresine yer verilirken, Başbakan Store ve Twitter’ın hesaplarında ‘Nijeryalı hükümet yetkilisi’ ifadelerine yer verildi. Bakan Huitfeldt.

Hatayı fark eden Dışişleri Bakanlığı, Twitter Destek hesabını etiketleyerek yaptığı paylaşımda hatanın düzeltilmesini istedi. “Sevgili Twitter Desteği, Nijerya ile mükemmel ikili ilişkilerimizden ve yakın alfabetik benzerliğimizden memnun olmakla birlikte, bizi Norveç (Norveç) olarak etiketlerseniz seviniriz. Not: Bu, Başbakan Store ve Dışişleri Bakanı Huitfeldt için de geçerlidir, dedi bakanlık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu