Ekonomi

Elon Musk artık ‘dünyanın en zengin insanı’ değil

Tesla’nın piyasa değeri 500 milyar doların altına düşerken, patronu Elon Musk milyarderler sıralamasında ikinci sıraya geriledi. Tesla hisselerindeki düşüşün ardından Bernard Arnault, ‘dünyanın en güçlü insanı’ Louis Vuitton’un işvereni oldu. Bloomberg’in tanımıyla, “Dünyanın en zengin insanı artık Twitter’da paylaşım yapmayan iş insanıdır.”

Bloomberg HT’ye göre Tesla hisselerinin yaşadığı değer kaybının ardından piyasa değerini 500 milyar doların altında görmesinin ardından patronu Elon Musk’ın servetinde düşüş yaşandı.

Bu gelişmenin ardından Musk’ın serveti 163,6 milyar avroya geriledi ve Musk, Bloomberg milyarderler listesinde ikinci sıraya geriledi. Musk’ın serveti bir günde 4 milyar dolar azalırken, 2022’de toplam servet kaybı 106 milyar doları geçti.

Musk’ın düşüşünden sonra, yakından takip edilen Fransız lüks imparatorluğunun başı Bernard Arnault ilk sırayı aldı.

Arnault artık 170 milyar doları aşan servetiyle ‘dünyanın en güçlü adamı’. Para politikasındaki sıkılaşmanın da etkisiyle küresel piyasaların sert dalgalanmalar yaşadığı yılda Arnault’nun serveti sadece 7 milyar dolar eridi.

Arnault, dünyanın en büyük lüks markası Louis Vuitton ve şampanya markası Dom Perignon’dan Christian Dior’a kadar 75 markanın işverenidir. (EKONOMİ HİZMETİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu