Haber

Nevşehir’in İl Olması’nın 69. Yıldönümü Kutlandı

Nevşehir’in il olmasının 69. yıl dönümü, Nevşehir Belediyesi’nin düzenlediği kortej yürüyüşü ve konser programıyla kutlandı.

Nevşehir Belediyesi’nin Nevşehir’in il olmasının 69. yıl dönümü nedeniyle düzenlediği program Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi önünde gerçekleştirildi.

Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından il protokolü ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirilen program, Borsa Kavşağı’ndaki kortej yürüyüşüyle ​​başladı. Dostlar Köşkü Kümesi Dostlar Kümesi eşliğinde Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi önünde gerçekleştirilen kortej yürüyüşünün ardından bando üyeleri Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi önünde Nevşehirlilere muhteşem bir gösteri sergiledi. Dostlar Konağı Kümesi Ankara piyesleri eşliğinde Dostlar Kümesi’nin gösterisi izleyenlerin beğenisini kazandı.

Gecede bir konuşma yapan Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, “Doğa ve tarihin buluştuğu eşsiz bir yer, Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı. Kapadokya’nın merkezi, her şeyiyle turizmin en beğenilen merkezlerinden biri olan Nevşehir’in güzel insanları hepinize selamlar. Hacı Bektaşi Veli’nin, Alparslan’ın, Muşkaralı İbrahim’in ve daha nicelerinin izlerini taşıyan bu şehir, 69 yıl önce Türkiye Cumhuriyeti’nin ili olarak tescil edilmiş. Bugün il oluşumumuzun 69. yılında bu güzel şehirde birlikte yaşamanın her zaman mutluluğunu yaşıyoruz. Tarihimiz boyunca bu topraklar ve bu şehir için emek vermiş herkesi saygı ve rahmetle anıyorum. Bizim Nevşehir’imiz; Tarih ve doğanın bütünleştiği, coğrafi güzellikleriyle insanı kendine hayran bırakan çok farklı ve kadim bir şehirdir. Nevşehir’in değerli insanları, sizin için elimizden bir şey gelmiyor. Siz değerli hemşerilerimizle istişare halinde şehrimize hizmet etmenin ve Nevşehir’imiz için en iyisini yapmanın gayreti içindeyiz. Büyük bir turizm cenneti içerisinde bulunan şehrimizde yaşayan her bir vatandaşımızın daha uygun kurallar içerisinde yaşayabilmesi için sürekli çalışıyoruz. Her zaman bu temel düşüncenin bilinciyle, siz değerli hemşerilerimin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak hizmetleri gerçekleştirmek için var gücümle görevimin başındayım. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki görev dönemimde de sizlerin beklenti ve ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde çalışmaya ve üretmeye devam edeceğim. Değişim ve gelişim serüveni, Türkiye sevdalısı, doğrunun ve gerçeğin tespiti için çabalayan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, iyi niyetli ve sorumlu bir anlayışla, üstün değerlere saygılı, birlik ve beraberlik içinde, ahlaki ve toplumsal sorumluluk adına devam edecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Güçlü Türkiye ve Güçlü Nevşehir hayalini sizlerin desteğiyle gerçekleştireceğimize yürekten inanıyoruz. Biz bir aileyiz. Bizler, düzeni benimsemiş, erdemli, dürüst, insanı kucaklayan, birlik ve beraberlikten yana, barışı özümsemiş şehrin insanıyız. Bu duygu ve düşünceler çerçevesinde siz değerli hemşerilerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Size ve ailenize mutluluk ve esenlik diliyorum.” söz konusu.

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel ise, “Asıl amacımız Nevşehir’imizin sosyal, kültürel ve ekonomik kalkınmasını sağlamak, ilimizin tarihi zenginliklerini tanıtarak turizm potansiyelini değerlendirmek ve her alanda başarının devamını sağlamak ve daha da üst seviyelere çıkarmaktır” dedi.

Vali Becel’in yanı sıra MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Nevşehir Milletvekili Prof.

Ünlü sanatçı Sevcan Orhan, konser programında seslendirdiği birbirinden güzel türkülerle Nevşehirlilere unutulmaz bir gece yaşattı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

habercubuk.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu