Haber

AK Parti’li Dilek Yıldız Büyükdağ’dan “25 Kasım” açıklaması

AK Parti İzmir Vilayet Bayan Kolları Lideri Dilek Yıldız Büyükdağ, bayana yönelik şiddetle çaba etmekte kararlı olduklarını bildirdi.

Dilek Yıldız Büyükdağ, AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle ve AK Parti Vilayet Bayan Kolları üyeleriyle, 81 vilayetle eş vakitli basın toplantısı düzenledi.

AK Parti’nin 5,5 milyon bayan üyesi, 600 bine yakın istekli teşkilat mensubuyla tıpkı vakitte güçlü bir bayan hareketi olduğunu kaydeden Dilek Yıldız Büyükdağ, “kadına şiddetin, insanlığa ihanet” olduğunu vurguladı.

Tek bir bayana yönelik şiddete daha tahammüllerinin olmadığını aktaran Dilek Yıldız Büyükdağ, “Kadına yönelik şiddet, yalnızca kadın oldukları için uygulanan veya kadınları etkileyen, kadının insan hakları ihlaline yol açan her türlü tutum ve davranıştır. Kadına yönelik şiddet, sadece ülkemizin değil, maalesef tüm dünyanın sorunudur. Tüm dünya gibi bizim de canımızı yakan, kadına yönelik şiddetle mücadele etmekte kararlıyız. Şunu apaçık söylüyoruz ki bu konuda asla toleransımız yok.” dedi.

AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle ise AK Parti’nin ortaya koyduğu vizyonun birinci günden itibaren çok net olduğunu, şiddetin hiçbir tipine tahammüllerinin olmadığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu