Haber

Adıyaman Cumartesi günü doğal gaza kavuşacak

Türkiye sarsıntı felaketinden kurtuluyor.

Afetten en çok etkilenen Adıyaman’da yıkım büyük oldu.

Kentte çalışmalar devam ederken, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı konuyla ilgili açıklama yaptı.

“Adıyaman’ın yüzde 80’ine elektrik verildi”

açıklamada “159 portatif tuvalet ve 69 duş yapıldı. 74 portatif tuvalet daha kurulacak. 30 bin çadır kurulup ısıtıcılar dağıtıldı. Vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda 750 boş çadır dağıtılacak. vatandaşlar Kredi ve Yurtlar Kurumu’na (KYK) ait yurtlara yerleştirildi.

“Cumartesi günü doğal gaz verilmeye başlanacak”

KYK yurtlarında halen 1500 kişilik boş kontenjan bulunmaktadır. Kentin yüzde 60’ına su verildi. Depremin 4. gününde Adıyaman’ın yüzde 80’ine elektrik verildi. Elektriklendirilemeyen kısımların da moloz olduğu belirlendi. Kentin yüzde 20’sine ilk etapta cumartesi günü doğalgaz verilecek.söylendi.

Yapımı devam eden konteyner kentin alt yapı çalışmalarının devam ettiği belirtilirken, Adıyaman’da 16 noktada çadırkent, 13 noktada konteyner alanları oluşturulduğu vurgulandı.

“90 çadır daha kurulacak”

Adıyaman’da Karayolları Genel Müdürlüğü’ne (KGM) yönelik çalışmaların toplam 500 makine ve 456 işçi ile devam ettiğine dikkat çekilen açıklamada, “Adıyaman’da KGM sorumluluğundaki yol ağında deprem hasarı nedeniyle trafiğe kapatılan yol bulunmamaktadır. Arama kurtarma ve enkaz kaldırma faaliyetlerinin yanı sıra Adıyaman İl Müdürlüğü’nde kurulan 65 çadırda depremzedelerimiz ağırlanmaktadır. Karayolları, bölgenin çeşitli noktalarında 90 çadır daha kurulacak.”açıklama yapıldı.

Adıyaman Havalimanı’nda 380’i iç hat, 375’i dış hat olmak üzere toplam 755 sefer gerçekleştirildi. “Tahliye seferleri ile 2.405 gelen ve 14.78 giden olmak üzere toplam 16.483 yolcuya hizmet verildi. TCDD’ye bağlı 9 iş makinesi ve 29 demiryolu çalışanı ile Adıyaman’da bakım onarım çalışmaları devam ediyor. Ayrıca 20 kişilik ekip de devam ediyor. “Ayrıca TCDD tarafından Adıyaman’da 51 tuvalet ve 3 banyo depremzedelerin kullanımına açıldı.”söylendi.

haber-urla.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu