Ekonomi

We Power ile BSH’den kadın mühendis adaylarına tam destek

BSH Türkiye’nin istihdamda cinsiyet eşitliğini hedefleyen mesleki programı We Power ile şirketteki kadın mühendis oranı artıyor. 2021 yılında %21 olan temel mühendislik alanlarında kadın çalışan oranı 2023 ortalarının prestijiyle %27’ye ulaştı.

 

BSH Türkiye, We Power mesleki programı ile iş dünyasında kadın öğrenciler için fırsat eşitliğini desteklemeye devam ediyor. stratejisinin temeli çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılıkİlkelerini bünyesinde barındıran BSH Türkiye, Güç BizProgramı ile şirket bünyesinde temel mühendislik ve satışta çalışan kadınların oranı giderek artıyor.

Üniversitelerin mühendislik fakültelerinde lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi alan kız öğrenciler içindir. 2021başlatılan Biz GüçlüyüzMeslek programı 2022 yılında Satış alanını da kapsayacak şekilde genişletildi. Güç BizBu program ile kız öğrencilere yetkinlikleri doğrultusunda iş deneyimleri sunulmakta ve bu sayede mesleki yolculuklarına güçlü bir başlangıç ​​yapmaları amaçlanmaktadır.

15 bin kız öğrenci başvurdu, 117 öğrenci kabul edildi, 62 öğrenci ekibe dahil oldu.

bugüne kadar Güç Bizprogramı, mühendislik ve satış alanlarında mesleğini sürdürmek isteyenler 15 binin üzerindekız öğrenci başvurmuştur. 117 proje öğrencisiBSH Türkiye’de deneyim kazandı ve bu öğrenciler 62takıma alarak profesyonel iş hayatıbaşladı.

Kadın çalışan sayısı arttı

Güç Biz2021’den bu yana BSH Türkiye’de temel mühendislik alanlarında çalışan kadın oranı İki yılda %6artan %21itibaren %27 yükseldi . 2022 yılında Satış alanının meslek programına dahil edilmesi ile birlikte, 1 yılzamanında yüzde 2 artışgözlemlendi ve kadın çalışan oranı %28itibaren %30gitti.

Ayça Kaşıkcı: Konutta yaşam kalitesinin geleceğini kadın mühendisler şekillendirecek.

BSH Gelişmekte Olan Pazarlar Bölge İnsan Kaynakları Lideri Ayça Kaşıkcı, Konuyla ilgili yaptığı açıklamada, toplumsal cinsiyet eşitliği önündeki sorunlara meydan okuyan çalışmalar yürüttüklerini vurguladı. bugüne kadar Güç BizBSH aracılığıyla bizimle tanışan gençler ve sayıları her geçen gün artan çalışma arkadaşlarımız başta olmak üzere tüm kadın mühendis adayları. Dünya Kadın Mühendisler Günü Seni kutlarım. Mühendislikteki başarıları ile genç kadınlar hem BSH hem deürettiğimiz ürünlerle evde yaşam kalitesinin geleceğini şekillendirecek. içtenlikle inanıyorum. We Power ile kadınların gücünü BSH’nin gücüyle büyütmeye devam edeceğiz.”

We Power’da Neler Oluyor?

We Power ile BSH Türkiye’de proje öğrencisi olarak deneyim kazanan genç kadınlar, profesyonel iş hayatlarına bir adım önde başlıyor. Proje öğrencileri, Temel Mühendislik, Üretim, Kalite, Tedarik Zinciri ve Ar-Ge alanlarında; Satış alanında ise Saha Satış ve Satış Güçlendirme pozisyonlarında görev almaktadır.

Ön değerlendirmeyi geçen öğrencilerin katılımıyla her yıl düzenlenen We Power mesleki etkinliğinde şirketin her kademesinden profesyonel deneyimlerini paylaşıyor ve bu sayede katılımcılar mesleki seyahatlerini tasarlamalarında güçlü ipuçları elde ediyor.

Yönetici görüşmeleri ile devam eden sürecin ardından seçilen öğrenciler BSH’de proje öğrencisi olarak uzun dönemli stajlarına başlarlar.

En çok başvurulan okullar, en coşkulu bölümler

2022’de BSH Türkiye’nin We Power programı 53 diğer üniversiteden kız öğrenciler başvurdu. En çok başvuru alan okullar sıralamasında ilk sırada yer aldı istanbul teknik üniversitesialırken; Endüstri Mühendisliği, Kimya MühendisliğiVe Elektrik elektronik Mühendisliği,programın en çok ilgi gören bölümleri olarak öne çıktı.

Biz Güç Veriyoruz 2023-2024

2023 yılı online başvuru tarihi 1 Eylül-8 Ekim olarak belirlendi. Temel Mühendislik ve Satış alanlarında programa dahil olmak isteyen genç kız öğrenciler mesleki platformlar üzerinden başvuru yapabileceklerdir.

Ekim-Aralık ortasında yapılacak ön değerlendirmelerin ardından bu yıl 16 Aralık’ta We Power profesyonel etkinliği yapılacak. Yönetici görüşmelerinin 10 Ocak’a kadar tamamlanması ve We Power programının prestij Şubat 2024 ile başlaması planlanıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu