Teknoloji

Togg’un Ana Rakibi Geliyor: Bütçe Dostu Tesla Model 2 Yolda!

Geçtiğimiz günlerde ülkemizde resmi olarak satışına başlayan Tesla, bütçe dostu yeni arabası Tesla Model 2 üzerinde çalışıyor. İşte detaylar…

Dünyaca ünlü otomobil üreticisi Tesla geçtiğimiz günlerde Master Plan Part 3 adlı yol haritasını hissedarla paylaştı. Şirketin gelecek planları hakkında bilgi veren yol haritası, yakın zamanda daha uygun fiyatlı bir aracın üretileceğini de ortaya koydu.

Tesla Model 2 adı altında piyasaya sürülmesi beklenen araç hakkında pek çok bilgi, yol haritasındaki belgeler sayesinde ortaya çıktı. Markanın önceki modellerine göre daha küçük ve kompakt olacak otomobil için öngörülen satış bilgileri de sızdırıldı.

Uygun fiyatıyla öne çıkacak araçta kullanılan LFP tipi akünün kapasitesi ise 53 kWh olacak. Bu onu Model Y ve 3’e göre daha az dayanıklı hale getirirken, fiyat açısından daha cazip hale getirecektir.

Amerikan otomobil devinin yayınladığı planlara göre 40 milyon adet Tesla Model 2 üretilecek. Pil tipi, menzili ve diğer modellere göre daha küçük hacmi nedeniyle yeni otomobilin 25.000$’lık bir fiyat bandının üzerinde satılması beklenmiyor.

Peki siz yeni bütçe dostu Tesla Model 2 hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce gelecek otomobilin fiyatı vergiler ve kur farkı ile birlikte ülkemizde kaç TL’ye ulaşır? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu