Haber

Sinop’ta Derme çatma Evde Yaşayan Vatandaş: “Ev Hep Açık, Rüzgar Esiyor”

MUSTAFA USTASI

Sinop İstanbul’un Fidanlık köyünde duvarları çatlamış ve yer yer dökülen evde yaşayan İlhan Kömçü, yetkililerden yardım istedi. Kömcü, “Evde elektrik sorunu var. Bazı ışıklar yanmıyor. Evin çevresi sürekli açık. Rüzgar esiyor. Evi doğru yapmamışlar. Evin çatısı da yıkılmış.” Bir gece evde uyurken gürültü geldi.Tavan çöktü.Evden çıktık 1 ay dışarıda yattık.” söz konusu.

Sinop Merkeze bağlı Fidanlık köyüne bağlı Çoban Mahallesi’ndeki derme çatma konutta yaşam mücadelesi veren ve eşinin vefat etmesi üzerine 7 çocuğuyla birlikte kalan İlhan Kömçü (66), vatandaşlara ve yetkililere şikayetlerini dile getirerek konuştu. Komcu dedi ki:

“1 AY UYKUYUN”

“Bu evin yenilenmesi gerekiyor. Evin durumu çok bozuk. Vatandaşların yardımıyla ayakta duruyoruz. Bize takviye kuvvet veriyorlar. Amcamın oğlu beni ayağımın lastiğine, kızımın çizmesine götürdü. eşi elinden her şeyini almış oğlana almışlar evde elektrik sorunu var bazı ışıklar yanmıyor evin çevresi hep açık rüzgar esiyor evi gerçek yapmadılar Daha önce de evin çatısı yıkılmıştı.Bir gece biz evde uyurken gürültü oldu.Tavan çöktü.Evden çıkıp bir ay dışarıda yattık.Sonra muhtar ve vatandaşlar parayı toplayıp evi aldılar. Bir doktor falan bana da yardım etti. Kimin bana yardım etmesini isterim.”

“HÜKÜMETTEN HİÇ BİR YARDIM YAPMADIK”

İlhan Kömçu’nun kızı Gülten Kömçü (38), “Her şeye ihtiyacımız var. Çok şükür vatandaştan yardım geliyor. Devletten hiç yardım almadık. Konutta yatak yorgan yok. İhtiyaç var” dedi. herşey için.”

Kaynak: ANKA / Yerel

meram-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu