Ekonomi

SEALSQ IoT verilerinden para kazanma hizmetini tanıttı

CENEVRE – Yarı iletken, PKI ve Kuantum Sonrası teknolojide uzmanlaşmış bir şirket olan SEALSQ Corp (NASDAQ:LAES), bugün müşterilerin Nesnelerin İnterneti (IoT) verilerinden para kazanmalarını sağlamayı amaçlayan yeni bir hizmet olan SEALDATA’nın lansmanını duyurdu. Bu hizmetin, 2024 yılının ikinci çeyreğinin sonuna kadar piyasaya sürülecek yeni bir kripto para birimi olan SEALCOIN’i kullanarak kullanıcıların cihazlarındaki verileri bir gelir akışına dönüştürmeleri için bir platform sağlayarak IoT verilerinin artan değerinden yararlanması bekleniyor.

SEALDATA, cihazları tarafından üretilen verilerden finansal olarak faydalanmak isteyen IoT ürün sahiplerine hitap etmek üzere tasarlanmıştır. Hizmet, IoT verilerinden elde edilen içgörülerin bu tür bilgilerle ilgilenen üçüncü taraflara satılabileceği bir iş modeli önermektedir. Bu yaklaşım, değerli veri setlerini toplamak için IoT ürünlerinin muhtemelen ücretsiz olarak yaygın bir şekilde dağıtılması potansiyelini ortaya koymaktadır.

Şirket, SEALDATA için, arabalardaki sensörlerden elde edilen verilerin yol koşulları ve trafik düzenleri hakkında gerçek zamanlı bilgiye ihtiyaç duyan firmalara satılması ve gelişmiş analitik ve yapay zeka yoluyla sağlık hizmeti sunumunu iyileştirmek için IoT tıbbi verilerinin kullanılması gibi birkaç gerçek dünya uygulamasının altını çizdi.

SEALSQ, bu ekosistemde hem veri sağlayıcılar hem de tüketiciler için karşılıklı faydaların altını çiziyor. IoT cihaz sahipleri verileri karşılığında SEALCOIN alırken, veri alıcıları da hizmet ve ürünlerini geliştirebilecek bilgilere erişim elde edecek.

Duyuruda ayrıca SEALSQ’nun özellikle hassas hasta verilerinin korunmasının son derece önemli olduğu sağlık sektöründe siber güvenlik konusundaki kararlılığına da değinildi. Şirketin çözümlerinin, sağlık ve diğer sektörlerde IoT teknolojilerinin güvenli entegrasyonunu sağlamak için gelişmiş şifreleme ve düzenleyici standartlara uygunluk içerdiği bildirildi.

Bu haber SEALSQ Corp. tarafından yapılan bir basın açıklamasına dayanmaktadır. Şirketin ileriye dönük ifadeleri, Kuantum Sonrası teknolojinin geliştirilmesinde liderlik etme ve kuantum yarı iletken pazarından pay alma hedeflerini yansıtmaktadır. Ancak, tüm ileriye dönük beyanlarda olduğu gibi, bu beklentilerin gerçekleşeceğine dair bir garanti yoktur ve risklere, belirsizliklere ve varsayımlara tabidir.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu