Haber

Saran Medya kimin, Saran Medya hangi kanal?

Steven Sadettin Saran (Türk asıllı Amerikalı işadamı ve spor yöneticidir. Kendi adını taşıyan Saran Holding aracılığıyla Türk televizyonlarında yayınlanan spor karşılaşmalarının yüzde 60’tan fazlasının yayın hakkı elinde bulunuyor. Saran Medya kimin, Saran Medya hangi kanal?

SARAN MEDYA KİMDİR?

Saran Holding İstanbul merkezli bir holding şirketidir.

1990 yılında Sadettin Saran tarafından İstanbul’da kuruldu. Medya, yayıncılık, internet yayıncılığı, havacılık ve turizm olmak üzere 5 ana departmanda 33 şirketle faaliyet göstermektedir. Toplam çalışan sayısı 3.500’ün üzerindedir.

Saran, Türkiye’deki ulusal, kablolu ve yerel televizyon kanallarında yayınlanan spor ve eğlence içeriklerinin %50’den fazlasının yayın hakkına sahiptir. LaLiga, Serie A, UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi, UEFA Konferans Ligi ve UEFA Üstün Kupası, NBA, F1, EuroLeague, Portekiz Ligi, UFC, WWE, MotoGP, Diamond League, ATP500, NCAA Basketbol, ​​UEFA 2020/2021 Milletler Ligi FIFA 2022 Dünya Kupası Eleme Maçları, FIBA ​​Eurobasket 2021 Eleme Maçları, 7 Days Eurocup ve FIBA ​​Şampiyonlar Ligi gibi önemli spor etkinliklerinin yayın haklarına sahiptir. Bu bağlamda programların bir kısmını yayınladı, bir kısmını da farklı yayın platformlarına sattı.

Yerli ve yabancı birçok spor etkinliğinin yanı sıra birçok film, televizyon filmi ve dizilerin Türkçe yayın hakları küme şirketlerinden Saran Medya’ya aittir. Aynı zamanda Warner Bros, Paramount, MGM, FOX ve Dreamworks, A&E Networks gibi stüdyoların da iş ortağıdır.

Kümeye Türkiye’de faaliyet gösteren S Sport, S Sport2, Radyo Spor, Radyo Radyo,analizspor.com, AlmaSport TV, S Sport Plus uygulaması ve tuttur.com gibi medya kuruluşları ve Saran Studios şirketi dahildir. Split’te bulunan Grand Hotel Lav & Grand Marina Lav da grubun bir parçasıdır.

Saran Grup, bilinçli ve sağlıklı bir neslin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla eğitim ve spor alanlarında kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetleri yürütmektedir. Bu içerikte;

Saran Grup Türkiye’nin her yerinde okullar ve spor salonları inşa ediyor. Yapılan okullar ve spor salonları Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlanıyor. Spordan kazandığımızı spor aracılığıyla topluma kazandırmak anlayışıyla bugüne kadar 24 spor salonu hizmete açıldı. Kırıkkale, Tunceli, Ağrı-Doğubayazıt, Ağrı-Patnos, Ardahan, Hakkari-Çukurca, Van, Fethiye, Soma, İzmit ve Çanakkale gibi bölgelerde açılan spor salonlarından her yıl 40 binin üzerinde çocuk yararlanıyor.

Kırıkkale’deki 6 okulda her yıl 600-700 öğrenci eğitim görüyor.

Ayrıca 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle 21 yıldır düzenli olarak Anadolu’da yaşayan öğrencilere yönelik “23 Nisan İstanbul Gezisi” düzenlenmekte olup, çoğunluğu doğu illerinden olmak üzere 100 çocuk İstanbul’da ağırlanmaktadır. Saran Holding’in 3 gün misafiri. Öğrenciler İstanbul’un simge yapılarının yanı sıra Saran Grup’u da ziyaret ediyor.

“Özel gereksinimi olan gençlerin topluma entegrasyonunu kolaylaştırmak ve topluma yeniden entegrasyonlarını desteklemek” amacıyla her yıl Manisiz Kulaçlar adı verilen açık deniz yüzme yarışı düzenleniyor.

Kaynak: Haberler.com Haber Merkezi / Gündem

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu