Haber

Şanlıurfa’da psikolojik destek almak isteyen depremzedeler hastaneye kaldırıldı

“Yüzyılın felaketi” olarak tanımlanan Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremden etkilenen Şanlıurfa’da manevi takviye almak isteyenlerin hastaneye gelmesi bekleniyor.

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, beyin sarsıntısı sonrası anksiyete, travma ve uyku bozukluğu gibi sorunlar yaşayan depremzedelere hastanenin Psikiyatri ve Hastalıkları Bölümü tarafından psikososyal destek veriliyor.

Psikiyatri Dr. Sıdıka Baziki Çetin yaptığı açıklamada, iki önemli depremin arka arkaya meydana geldiğini ve bu durumun insanları önemli ölçüde sarstığını vurguladı.

Bu süreçte sağlık sorunları yaşamanın normal olduğunu belirten Çetin, şöyle konuştu:

“Bu süreçte çok fazla endişe duymanız, ne yaptığınızı, nerede olduğunuzu bilmemeniz, kafanızın karışması, düşünmeden otomatik hareket etmeniz, uykunuzun bölünmesi, duygularınızı hissedememeniz, duygularınızı hissedememeniz normaldir. tepki veriyor ya da sürekli beyin sarsıntısı geçiriyormuş gibi hissediyorsanız, “Profesyonel destek almanız gerekebilir. Depremden etkilenen tüm afetzedelere manevi destek vermek için sizleri polikliniklerimize bekliyoruz. Psikososyal destek almak isteyen vatandaşlar randevulu veya randevusuz olarak Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları bölümüne başvurabilirler.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu