Ekonomi

Piyasayı sallayan hisse senedinde işlemler askıya alındı

Silicon Valley Bank olarak bilinen SVB Financial Group’un hisseleri de Cuma günü ikinci gününde düştü.

ABD bankası SVB Finance Cluster, önde gelen girişim sermayesi yatırımcılarından bazılarının şirketlere paralarını SVB’den çekmelerini tavsiye etmesiyle vadeli işlemler piyasasında bir kez daha yüzde 50 düşerek ağır zararına devam etti.

Merkezi Santa Clara, California’da bulunan bankanın yatırım durumlarındaki önemli kayıpları karşılamak için 2.25 milyar dolarlık sürpriz bir sermaye artışı açıklamasının ardından hisseler yüzde 80 düştü.

Kaybın ardından payda işlemlerine ara verildi.

SVB’ye yapılan satışların ardından ABD bankalarında Perşembe günü neredeyse üç yılın en büyük günlük düşüşüyle ​​keskin kayıplar görüldü.

SVB CEO’su Greg Becker’in bir telekonferans görüşmesinde müşterilerini “sakin olmaya” çağırmasından saatler sonra, aralarında Peter Thiel’in Kurucular Fonu’nun da bulunduğu önde gelen risk sermayesi şirketi, portföy yönetim şirketlerine önlem olarak fonlarını çekmelerini tavsiye etti. bulunmuştu.

Truist analisti Brandon King bir notta, “Hızlanan mevduat çıkışlarından kaynaklanan artan riskle birlikte yatırımcılara hisse senedini önermek için çok fazla belirsizlik olduğuna inanıyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu