Haber

Netanyahu’dan ‘Refah’ mesajı: Rehine takası olsa da olmasa da saldıracağız

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Hamas ile esir takası mutabakatına varılsa da varılmasa da Gazze Şeridi’nin güneyindeki Refah kentine kara saldırısı başlatacaklarını söyledi. İsrail Basın Ofisi’nden yapılan açıklamaya göre, Netanyahu, Gazze’deki İsrailli esirlerin yakınlarının temsilcileriyle bir araya geldi.

Gazze’ye yönelik saldırıları “hedeflerine ulaşmadan” durdurmayacaklarını söyleyen Netanyahu, esir takası mutabakatına varılsa da varılmasa da Refah’a kara saldırısı başlatacaklarını ifade etti. Netanyahu’nun yerinden edilmiş 1,5 milyon Filistinlinin sığındığı Refah’a kara saldırısı açıklamasının İsrail ile Hamas arasında esir takası müzakerelerinin devam ettiği süreçte gelmesi dikkati çekti.

aşırı sağcı Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir, Başbakan Binyamin Netanyahu’nun kendisine 1,5 milyon Filistinlinin sığındığı Gazze Şeridi’nin güneyindeki Refah’a kara saldırı yapılacağı konusunda söz verdiğini belirtti.

BEN-GVİR: NETANYAHU SÖZ VERDİ

Faşist Ulusal Güvenlik Bakanı ItamarBen-Gvir de, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı paylaşımda, kendi talebi üzerine Netanyahu ile beklenen Refah’a saldırı konusunda görüştüğünü söyledi. Netanyahu’ya Refah’a kara saldırısının yapılması gerektiği konusunda uyarıda bulunduğunu kaydeden Ben-Gvir, Başbakan’ın, İsrail’in Refah’a gireceğine söz verdiğini ve devam eden Gazze saldırılarının da sona ermeyeceğini ifade ettiğini aktardı.

Ben-Gvir, Netanyahu’nun Refah’a kara saldırısı yapılacağı yönündeki ifadelerini memnuniyetle karşıladığını ifade etti.

KASSAM TUGAYLARI: NETANYAHU’NUN MENFAATLERİ YÜZÜNDEN ÇOCUKLARINIZ HALA ESİR

Öte yandan, Kassam Tugayları’nın Telegram hesabından yapılan paylaşımda İsrailli esirlerin ailelerine seslenildi. Arapça ve İbranice yapılan paylaşımda “Netanyahu’nun siyasi menfaatleri yüzünden çocuklarınız hala esir” ifadelerine yer verildi.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu