Yaşam

Neredeyse hiç kimse 4. farkı bulamıyor! Kartal gözlere sahip olduğunuzu kanıtlamak için zeka testi

İki fotoğrafın ortasındaki farkı bulun adı verilen zeka testlerinde beyniniz görsel hatırlamayı kullanır. Bire bir zamanda zihinsel çevikliği geliştirmenin en etkili yollarından biridir. Çok fazla dikkat gerektiren farkları tespit eden zeka testleri adeta doğrudan emsal niteliğindedir.

Farkı bul zeka testleri, gözlem becerilerinizi ve bilişsel yeteneklerinizi geliştirirken aynı zamanda keyifli bire bir zaman geçirmenizi sağlayan bir seçenektir. Bir şeyleri gözlemleme ve fark bulma konusunda ne kadar iyi olduğunuzu görelim, test edelim!

12 SANİYEDE 4 FARK BULUN

Farkı bul zeka testinde bu sefer en popüler animasyon filmlerinden Oyuncak Hikayesi’nin birbirinin aynı iki görseli ile karşınızdayız. İki görsel birbirine tıpatıp benzese de ortada 4 fark var. 12 saniyede bu 4 farkı bulabilir misiniz?

Tüm dikkatinizi bir kartal gibi 12 saniye boyunca iki görüntüye odaklayın ve gözlerinizi odaklayın. Hazırsanız zamanlayıcıyı çalıştırın ve 4 farkı bulun ve gözlem yeteneğinizi herkese kanıtlayın!

SON 3 2 1…

Farkı bulun zeka testleri, gözlem becerinizi ve hafızanızı geliştirmenize ve aynı zamanda konsantre olma yeteneğinizi geliştirmenize yardımcı olur.

Evet, iki görüntünün ortasında rastgele bir fark fark ettiniz mi? Yavaş yavaş akıyor.

ZAMAN DOLDU

Ve zaman bitti. İki görselin ortasındaki 4 farkı buldunuz mu? Verilen sürede 4 fark bulanları tebrik ederiz. Farkları bulamazsanız, isterseniz bir kez daha deneyebilirsiniz. Derin bir nefes alın ve düşünmeden sakince zamanı gözlemleyin.

Hala farklılıkları bulamıyorsanız endişelenmeyin. İki görselin ortasındaki farklar için analiz görselini sizler için aşağıya bırakıyoruz.

İŞTE 4 FARK

Toy Story’nin bu görselinde 12 saniye 4 farkını bulmanızı istedik. İşte iki görselin ortasındaki farklar;

İşte cevaplar gerçekten ortaya çıktığında ne kadar kolay olduğu. Peki 12 saniyede 4 fark mı buldunuz yoksa bir tanesine mi takıldınız?

Yorumlarda buluşalım!

haber-alacakaya.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu