Haber

Muş’ta meydana gelen sel felaketinde 5 araç ve 35 ev hasar gördü, 1 köprü tamamen yıkıldı.

Muş’ta meydana gelen sel felaketinde 5 araç ve 35 ev hasar gördü, 1 köprü tamamen yıkıldı.

MUŞ – Muş’ta şiddetli yağışlar sele neden oldu. Sel nedeniyle 5 araç ve 35 ev zarar görürken, ahır ve tarım arazilerini de su bastı.

Muş’ta etkili olan sağanak yağış nedeniyle Kırköy Beldesi’nde derenin taşması sonucu 5 araç, 35 ev ve çok sayıda ahır hasar görürken, bir köprü de tamamen yıkıldı. İl merkezine 25 kilometre uzaklıktaki Kırköy ilçesinin içinden geçen Kırgız Çayı taştı. Dereden taşan sel suları bir köprüyü tamamen yıktı.

Sel felaketiyle ilgili açıklamalarda bulunan Kırköy Belediye Başkanı Nahit Dizman, 35 evin hasar gördüğünü belirterek, “Her şey bir anda oldu. Müdahale etme şansımız olmadı. Ani sel, köprünün çökmesine neden oldu.” garajımızdaki araçlarımızın yarısı su dolu. Çok fazla maddi hasar var. Alt yapı kalmadı, üst yapıda hasarlarımız var. Derenin 35 noktasında menfez açmak zorunda kaldık” dedi.

Köylülerden Aydın Aslan, meyve ve yonca tarlasının zarar gördüğünü belirterek, “Yaylada yağmurla birlikte bir anda sel geldi. Belediyenin üzerindeki eski köprümüz yıkıldı. Bahçelerimiz, bağlarımız artık yok oldu.” .Bahçem ve yonca tarlam zarar gördü.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu