Haber

Meclis’te ‘5 milyon dolarlık rüşvet’ tartışması

DUVAR –AK Parti ve CHP’li milletvekilleri arasında Meclis Genel Kurulu’nda, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bütçe görüşmeleri sürerken tartışmalar yaşandı.

Sözcü’den Başak Kaya’nın haberine göre,CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz’ın tartışmaya açtığı iddiayı bu kez gündeme getirerek, “Eski TÜRGEV ​​Başkanı Ahmet Ergün’ün AKP Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman’a İstanbul- Ankara Yüksek Hızlı Tren Hattı Dolar rüşvetinin belgesi çıktı ama sesinizi çıkarmadınız” dedi.

SAHTE İFADEYE Dayalı Bir İftira

Karaman ise, “Bu bir iftiradır. Bir davada ortaya atıldığı iddia edilen asılsız bir beyandan hareketle bana iftira atılıyor. Tam bir yalan ve iftiradır. Bu iftirayı atanlar iftiracıdır, iftiracıdır, aşağılıktır. Yerde ve gökte böyle bir iftira görülmedi.Suç duyurusunda bulundum, herkesle kanun önünde hesap vereceğim.” diye kendini savundu.

CHP’li Karasu şunları söyledi:

“Karaman sana hakaret edeceğine T26 Tüneli’nde dönen halkaları anlatıyorsun. 5 bin sermayeli bir şirketin hiç iş tecrübesi olmadığı halde 610 milyon dolarlık bir işte nasıl resmi taşeron olduğunu anlatsın. Bunu onaylayan Genel Müdür T26 Tüneli için 244 milyon dolarlık ek ödenek Neden tamamlanmadı?

Bu tünelin bin 20 metresi yanlış yapılıyor, bu hatalı üretimi düzeltmek için 219 milyon dolarlık bir ihale daha yapılıyor ve ihaleyi kazanan hatalı üretim yapan Cengiz, İçtaş ve Belen İnşaat oluyor. Belen İnşaat taşeronluktan ana şirketliğe yükseldi.

219 milyon doların yüzde 15’i kuruluyor, 5 milyon doları da Karaman’a gidiyor. Taahhüt var, suç duyurusu var, meydan okuma var. Araştırma kurulu kurulsun, kimler çıksın.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu