Haber

MEB, Bir Cemaatle Bir İşbirliği Protokolünü Daha İmzaladı

İsmailağa cemaatindeki cinsel istismar skandalı tartışılırken, Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) Işıklı Yazıcılar kümesine yakın olduğu bilinen Hayrat Vakfı ile “eğitimde işbirliği protokolü” imzaladığı ortaya çıktı. Ensar Vakfı ve İlim Yayma Cemiyeti’nin ardından.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2017 yılında yaptığı çocuk istismarı haberleriyle gündeme gelen Ensar Vakfı; 2022 yılında İlim Yayma Cemiyeti ile imzaladığı protokolleri değiştirmesi, Ensar ve İlim Yayma’nın önerdiği eğitimcilere öncelik verilmesi ve ücretlerinin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından karşılanması konuşuldu.

Cumhuriyet’ten Sefa Uyar’ın haberine göre Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün Işıkcılar Yazıcılar kümesine yakınlığıyla bilinen Hayrat Vakfı ile “eğitimde işbirliği protokolü” imzaladığı ortaya çıktı.

1 Eylül’de imzalanan protokole göre, Milli Eğitim Bakanlığı ve Hayrat Vakfı işbirliğiyle Osmanlıca kursları ve seminer ve yarışmalarının yanı sıra okullarda, yaz okullarında Kur’an kursları ve “temel değerler eğitimi” konulu kurs ve seminerler düzenleniyor. organize edilebilir. Tanıtımların organizasyonunu Bakanlık üstlenecek. Kurslara katılması için vakıf tarafından önerilen eğitmenlere öncelik verilecektir. Kurslar, HEM’lerin dışında, vakfın sağladığı yerlerde de açılabilir.

“Sınıftan çıkarıp konferansa götürdüler”

Eğitim-İş Genel Başkanı Kadem Özbay, “Milli Eğitim Bakanlığı’nın dernek ve vakıf maskesi takan tarikatlarla imzaladığı protokoller ve bu protokoller kapsamında karşılaştığımız manzara her geçen gün daha da rezalet hale geliyor.”

Protokolün uygulandığı Diyarbakır’da Osmanlıca semineri için öğrencilerin matematik dersinden çıkarılarak konferans salonuna götürüldüğünü anlatan Özbay, öğrencilere Allah’ın varlığına dair vaazlar verildiğini ifade etti. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu