Ekonomi

Marmarabirlik’ten ilk dilim ödemeler bu gece hesaplarda

BURSA (İGFA) – Zeytin üreticilerinin 21 Ekim – 4 Kasım tarihleri ortasındaki teslim ettikleri eser bedeli alacaklarının yüzde 50’sinin karşılığı olarak toplam 45 milyon TL ödenecek.

Ortaklar bu gece saat 00:00‘dan itibaren Ziraat Bankası ATM’lerinden eser bedellerini alabilecekler.

Marmarabirlik’in bugüne kadar bin 200 tonu yağlık olmak üzere toplam 7 bin 800 ton eser alımı gerçekleştirdiğine vurgu yapan Lider Asa, “Tutarı 204 Milyon TL’dir. Üretimde devamlılığın sağlanabilmesi, üreticimizin refah hissesinin artırılması, zirai ilaç, gübre ve mazot üzere maliyetlerini karşılayabilmesi için Marmarabirlik üzerine düşeni yapmıştır. Eser alım fiyatlarında yapılan güncellemelerle üreticiye büyük dayanak olunmuştur. Marmarabirlik üreticisini koruyan ve kollayan bir anlayışla piyasa fiyatlarına ahenk sağlamaktadır. Yaptığımız fiyat güncellemesi de bunu göstermektedir. 4 Kasım tarihine kadar teslim edilen eser bedeli karşılığı olarak ortaklarımıza 45 milyon TL ödeme yapılacaktır” dedi.

Piyasada iri daneye olan talep sebebi ile alıcısının da çok olduğunu belirten Asa, ortakların verdiği rekolte beyanının yüzde 50’si oranında eser teslim etmelerinin satışları olumlu etkileyeceğini belirterek, “Üreticimiz Marmarabirik’e sahip çıksın. Maksadımız daha çok eser almak ve daha çok satmaktır” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu