Haber

Kremlin ABD’li gazeteci Carlson’un Putin’le görüştüğünü doğruladı

Peskov, konuşmasında Kremlin’e özellikle Batılı ülkeleri temsil eden gazetecilerden Putin’le röportaj yapmak için çok sayıda talep geldiğini ancak başvuru yapan medya kuruluşlarının çoğunun tarafsız görünmeye bile çalışmadığını söyledi. Tek taraflı bir tavırları var, dolayısıyla onlarla iletişim kurmamızın hiçbir anlamı yok.“dedi.

Peskov ayrıca Tucker Carlson’un Rusya yanlısı olmadığını da vurguladı ve şunları söyledi: Ancak tutumu Anglo-Sakson medyasının yaklaşımından farklı.” söz konusu.

Peskov, gazetecilere yaptığı açıklamada, Putin’in Carlson’la yaptığı röportajın, gazetecinin kendisi yayınlamaya hazır olduğunda yayınlanacağını da sözlerine ekledi.

Zaten çok ses getiren Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile röportajı için Moskova’da bulunan Carlson, X platformundaki hesabından bir mesaj paylaşarak Rusya lideri Putin ile röportaj yapacağını duyurdu.

Carlson’un arka planda Kremlin Sarayı’nın kuleleri ve Kurtarıcı İsa Katedrali’nin yer aldığı bu paylaşımı sabah saatleri itibarıyla 57 milyonun üzerinde görüntülenme aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu