Ekonomi

Kerevitaş cirosunu 10,7 milyar TL’ye çıkardı

Dondurulmuş gıda ve margarin segmentlerinde Türkiye’de pazar lideri olan Kerevitaş’ın toplam cirosu ilk dokuz ayda 10,7 milyar TL’ye ulaştı.

Kerevitaş’ın açıklamasına göre şirket, Temmuz-Eylül döneminde satışlarını geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 27 artırarak 4,3 milyar TL net ciro elde ederken, FAVÖK ise aynı dönemde yüzde 72 artışla 723 milyon TL’ye ulaştı.

Kerevitaş’ın ilk dokuz ayda toplam cirosu 10,7 milyar TL’ye ulaşırken, aynı dönemde toplam ihracatı da 1,2 milyar TL oldu. Margarin kategorisinde Türkiye’nin petrol ihracatının yüzde 34’ünü tek başına gerçekleştiren Kerevitaş, Gürcistan, Romanya, Arnavutluk, Kazakistan, Kosova, Madagaskar ve Irak’ta pazar liderliğini sürdürdü.

Kerevitaş markası SuperFresh üçüncü çeyrekte bir önceki çeyreğe göre 1,7 puan artışla yüzde 43 paya ulaştı. Türkiye margarin pazarında yüzde 100 marka bilinirliğine sahip olan Bizim Yağ ve Teremyağ gibi markalarıyla yüzde 65,6 ciro payı elde ederek pazar liderliğini sürdürdü.

‘2023 yılını başarılı iş sonuçlarıyla kapatmayı hedefliyoruz’

Açıklamada konuya ilişkin değerlendirmesine yer verilen Kerevitaş CEO’su Mert Altınkılınç, 2023 yılının ilk 9 ayı itibarıyla inovasyon ve sürdürülebilirlik odaklı büyümelerine hız kesmeden devam ettiklerini belirtti. Altınkılınç, şunları söyledi:

‘Kerevitaş olarak faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda stratejik kanal-kategori bakış açımız doğrultusunda satış gelirlerimizi artırıyor, farklı ihtiyaçlara cevap veren ürün portföyümüzü her geçen gün geliştiriyor ve yenilikçi ürünlerimizi müşterilerimizle buluşturuyoruz. yenilikçi bakış açısı. Bir yandan Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tescillenen ilk Ar-Ge merkezlerine sahip olmanın sorumluluğuyla Ar-Ge ve inovasyon yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Türkiye’deki istikrarlı büyümemiz ile ürünlerimizi 5 kıtada 45’ten fazla ülkeye ihraç ederek tüm dünyaya ulaştırıyoruz. Yılın ilk dokuz ayındaki sürdürülebilir büyümemizi yılın son çeyreğinde de sürdürerek 2023 yılını başarılı iş sonuçlarıyla kapatmayı hedefliyoruz.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu