Haber

İşte AK Parti’nin ikinci tür yol haritası

İkinci cumhurbaşkanlığı seçimi için hazırlıklara başlayan AK Parti’de yaklaşık 12.4 milyon seçmen için cezai hesap yapılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sahiplenme politikasını sürdüreceğini açıklamasının ardından sandık başına gitmeyen 8,3 milyon, Çet İttifakı’nın adayı Sinan Oğan’a oy veren 2,8 milyon ve oy kullanan 1,2 milyon seçmen için çalışmalar yoğunlaşacak. geçersiz. Ayrıca oy veren ve vermeyen ayrımı yapılmayacak, propaganda dili yumuşatılacaktır.

TÜM ORGANİZASYON SAHADA OLACAK

AK Parti’ye oy vermeyen seçmenlere hemşehri dernekleri, esnaf odaları ve sivil toplum kuruluşları aracılığıyla ulaşılarak gönüllerini kazanmaya çalışılacaktır. 28 Mayıs’a kadar AK Parti Genel Merkez Yönetimi, eski ve yeni milletvekilleri, belediye başkanları, 81 il teşkilat başkanı ve yönetimleri 7/24 çalışacak, sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek seçmenle buluşacak.

Görüşmelerde seçimlerin tarihi değeri, savunma sanayi projeleri, dış politika, ekonomide atılacak adımlar, yerli ve milli teknoloji atılımları ve Türkiye Yüzyılında yapılacak yeni projeler anlatılacak. Cumhur İttifakı’nın meclisteki çoğunluğuna öncelik verilecek.

İŞLERİN ÇOĞU GENÇLERE GÖNDERİLECEK

28 Mayıs’a kadar 18 yaşını dolduracak yaklaşık 50 bin genç seçmen için de özel çalışmalar yapılacak. 14 Mayıs’ta ilk kez oy kullanan gençler de bu etkinliklere dahil olacak. Gençlere eğitim, istihdam ve gelecek garantisi sağlayan projeler açıklanacak. Gençler genellikle bir merkeze gelir ve duygu temalı bir üslup kullanırlar. Muhalefetin oluşturmaya çalıştığı ‘karamsar tablo’ ortadan kaldırılmaya çalışılacak.

GEÇERSİZ OYLAR ÜZERİNE ÇALIŞMA YAPILACAK

Geçersiz oy kullanan seçmenler için bir çalışma daha yapılacak. Seçmenin bilinçli ya da bilinçsiz olarak geçersiz oy kullanıp kullanmadığı araştırılacak. Beklenen oy kayıplarının en aza indirilmesi için 81 il teşkilatı kapı kapı dolaşarak parti siyasetini anlatacak ve vatandaşları nasıl oy kullanacakları konusunda bilgilendirecek.

KAYNAK: Türkiye GAZETESI / EMRAH ÖZCAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu