Haber

İletişim’den G20 kapsamında Bali’de özel panel

ANKARA (İGFA) – Endonezya’nın Bali kentinde düzenlenen panele, Endonezyalı akademisyen, fikir kuruluşu, medya ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri büyük ilgi gösterdi.

İletişim Başkanlığı’ndan aktarılan habere nazaran moderatörlüğünü SETA Vakfı Washington Araştırma Yöneticisi Doç. Dr. Kılıç Buğra Kanat’ın üstlendiği panele, Dünya Sıhhat Örgütü Güney Doğu Asya Eski Yöneticisi Prof. Dr. Tjandra Yoga Aditama, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Dünya Endonezyacılar Forumu üyesi Doç. Dr. Şuay Nihal Açıkalın ve Endonezya Sıhhat Araştırma Örgütü Lideri Prof. Dr. İndi Dharmayanti katıldı.

Panel kapsamında; sıhhat alanında Türkiye’nin milletlerarası iş birliğini geliştirme eforları, insani diplomasi faaliyetleri ve dünya sıhhat sistemine yapmakta olduğu katkılar ele alındı. Ayrıyeten global sınamalar karşısında memleketler arası iş birliği ve dayanışmanın kıymeti vurgulanarak global topluma gereğince katkı sunamayan milletlerarası sistemlerin nasıl daha verimli hale getirilebileceğine yönelik değerlendirmeler yapıldı.

Katılımcılar tarafından Endonezya’nın Bali kentinde düzenlenecek G20 17. Devlet ve Hükûmet Liderleri Zirvesi’ndeki “Recover Together, Recover Stronger” başlıklı tema ile uyumlu bir halde gerçekleştirilen aktifliğin, Covid-19 sonrası sürece yönelik çalışmalar ve milletlerarası iş birliğinin geliştirilmesi bağlamında yararlı olacağı lisana getirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu