Haber

Hunter, yüzünü parçalayan ayıdan ‘intikam almak için’ kebap yaptı

İsveç’te 42 yaşındaki avcı Pär Sundström ve 14 yaşındaki oğlu Evert Sundström, ağustos ayında bir ayının saldırısına uğradı. Hava yoluyla hastaneye kaldırılan Sundström, 13 saatlik bir ameliyata alındı. Kendilerine saldıran ayıyı öldüren Sundström, avcı arkadaşlarının ayıyı parçalara ayırıp etini kendilerine gönderdiklerini söyledi. Sundström, ayı etinden gulaş, kebap ve taco yaptıklarını söyledi.

The Telegraph’ın haberine göre, İsveç’in merkezindeki Ljusdal kasabasına yakın bir bölgede oğluyla birlikte avlanan Sundström, bir ayının kendilerine doğru geldiğini gördü. Ayı, avcıyı yere düşürdü ve ardından yüzünü ısırarak çenesinin sağ kısmını parçaladı. Bu sırada oğlu müdahale ederek ayının kafasına vurmaya başladı. Ayı daha sonra Evert’e döndü ve onu kolundan ısırırken Evert diğer koluyla ayıya direnmeye çalıştı.

‘BİZ BAŞLANGIÇTA BU ŞEKİLDE KARAR VERDİK’

Oğlunun müdahalesi üzerine yere düşen tüfeğini alan Sundström, ardından ayıyı vurarak öldürdü. Bu olayın üzerinden altı ay geçmesine rağmen baba-oğul hâlâ yaralarını iyileştirmeye çalışırken Sundström’ün bir yüz ameliyatı daha geçirmesi bekleniyor.

Sundström’ün ifadesine göre, ayıyı vurarak öldürdükten hemen sonra avcı arkadaşları ayıyı parçalara ayırarak etini evlerine gönderdi. Sundström, etleri hâlâ dondurucuda sakladıklarını anlattı. Ayıdan gulaş ve taco yaptıklarını belirten Sundström, “Yüzümü ısıran ayıdan taco yapmak… Bu en büyük intikam olsa gerek.” Avcı, en başından itibaren bir ayıyı öldürmeleri halinde onun etinden taco yapmayı planladıklarını belirtti.

Sundström’ün paylaştığı bilgiye göre, olayın ardından geçirdiği 13 saat süren ameliyatta çenesi yerine dikilemediği için bacağından alınan doku çenesine nakledildi.

(DIŞ HABER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu