Ekonomi

Fatih Belediyesi Üretken Fatih Girişimcilik Programını Hayata Geçirdi

Fatih Belediyesi, Üretken Akademi ve Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi iş birliğiyle girişimcilik alanında kendini geliştirmek ya da dijital alanda meslek sahibi olmak isteyenler için “Üretken Fatih Girişimcilik Programı”nı hayata geçirdi. Girişimcilik söz konusu olduğunda gençlerin de büyük ilgisi vardı.

Genç girişimci adaylarına temel girişimcilik eğitimleri, teknik eğitimler, haftalık online etkinlikler ve bire bir mentorluk gibi birçok altyapı sağlanmıştır. Altı ay süren Üreten Fatih Girişimcilik Programı’na 850’den fazla bireysel katılımcı katıldı. Program çerçevesinde katılımcılar kendi işlerini kurabilecekleri gibi, dilerlerse dijital ekonomi Sahada istihdam edilmeleri için online eğitimler verildi. Ayrıca bu süreçte gerçekleştirilecek online ve yüz yüze etkinlikler ile proje geliştirme süreçleri desteklenerek, alanında uzman kişilerden eğitim ve rehberlik alarak kendi işlerini sıfırdan kurmaları ve dijital alanda yeni bir mesleğe başlamaları sağlanmıştır. onların alanları.

“Bilgi üretime dönüştüğünde yeni olanaklar ortaya çıkar”

Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan, Cumhuriyetin 100. yılında yeni bir dönemin eşiğinde olduğunu ve bu dönemin öncülerinin parlak beyinler ve girişimci ruhlar olacağını belirterek, “Kısacası girişimcilik ‘Fırsatları en verimli şekilde kullanmak, hedeflere odaklanmak ve ulaşılan her aşamadan en iyi şekilde yararlanmak, ardından ‘hedefleri yükseltme yeteneği’ demektir. Kendini geliştirebilmeli, edindiği bilgileri uygun ve aktif biçimde kullanabilmeli ve daha da önemlisi bilgisini üretime yani somut bir değere dönüştürebilmelidir.Bilgi üretime dönüşüyorsa, yeni fırsatlar doğar ve fırsatlar doğar.” şeklinde konuştu.

Üreten Fatih Girişimcilik Programı’nın son etkinliği Demo Day, Fatih Neslişah Sultan Kültür ve Spor Merkezi’nde gerçekleştirildi. Etkinlikte dereceye giren 10 proje heyet üyelerine takdim edildi ve seçilen projelere sertifikaları verildi. Aynı zamanda diğer katılımcılar da tanıtım stantlarında iş fikirlerini ziyaretçi ve misafirlere sundu. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu