Haber

Edirne Belediye Meclis Üyesi Engin Makak, ETUS’un sorunlarını dile getirdi

AK Partili Edirne Belediye Meclis Üyesi Engin Makak, Edirne Toplu Taşıma Sistemine (ETUS) ilişkin sorunların devam ettiğini savundu.

AK Parti Edirne İl Başkanlığı’nda düzenlenen toplantıda Makak, Edirne Toplu Taşıma Sistemi (ETUS) vatandaşları ve sisteme dahil olan esnafın memnun olmadığını öne sürdü.

ETUS’ta toplanan fiyatların dağıtımında adaletsizlik yaşandığını ve esnafın bu durumdan şikayetçi olduğuna işaret eden Makak, “Hizmet kalitesi düşük. Vatandaş kendisini dinlemeyen anlayıştan şikayetçi. İstiyor musunuz?” saatlerce bekleyen bir araç, güzergah sorunu mu istiyorsunuz, tıklım tıklım yolculuk mu istiyorsunuz? Sorunlar büyük ama para paradır. Kazanamayız diyorlar. Ama kalite var mı? O da yok. ” söz konusu.

Ulaşımdaki artışa değinen Makak, şunları söyledi:

“Meclis toplantısında tüm kesimlerin haklarını savunmak için kolları sıvadık. Edirne halkını düşünmeden istenen yüzde 70’lik bir artış oranı vardı. Biz olmasaydık bu artış oranı meclisten geçerdi. Ama gösterdik ki” Mücadelemiz bunun için. ‘Karşıyız’ dedik. Çeşitli baskılara rağmen bunu yaptık. Yüzde 40’lara indirmeyi başardık.”

Her zaman Edirne halkının ve esnafın yanında olduklarını belirten Makak, Edirne Belediyesi ve ETUS’u göreve davet etti.

Toplantıya AK Parti Edirne Belediye Meclis Küme Başkan Yardımcısı Mehmet Çapoğlu, AK Parti Meclis Üyesi Serpil Şinikçi ve AK Parti Edirne İl Başkanı Ezgi Yetkiner katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu