Haber

Dünya Fenerbahçe taraftarına verilen yasağı konuşuyor! Hepsi sebebini aynı slogana bağladılar

Kayseri İl Güvenlik Kurulu’nun sarı lacivertlilerin Kayserispor-Fenerbahçe maçına alınmamasına ilişkin aldığı karar dünya basınında geniş yankı buldu.

DIŞARIDAN ÇIKMA YASAĞI DÜNYA GÜNDEMİNDE

Başta İspanyol ve Portekiz basını olmak üzere yurt dışından birçok medya organı, Fenerbahçe’ye getirilen seyahat yasağını sarı lacivertli taraftarların Konyaspor maçı sırasında “Hükümet istifa” sloganları atmasına bağladı. Portekiz’den Desporto Ao Minuto deplasman yasağıyla ilgili olarak, “Hükümet karşıtı protestolar nedeniyle Fenerbahçe’nin taraftarı deplasmana götürmesi yasak.” ifadeler yer aldı.

Yabancı basında yer alan haberlerden bazıları şöyle:

“KABUL ETMEDİK”

Sarı-lacivertli kulüpten konuyla ilgili yapılan açıklamada, “4 Mart 2023 Cumartesi günü Yukatel Kayseri ile deplasmanda oynanacak olan maçına Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü’nce gerekçe gösterilerek takımımıza izin verilmeyeceğini şaşkınlıkla öğrenmiş bulunmaktayız. Konsey.Fenerbahçe. SporKulüp olarak bu kararı hiçbir koşulda kabul edemeyiz.

“BİR ŞEY İFADE ETMİYOR”

Tarafımızdan alınan bu karar, toplumsal ayrışmayı derinleştirecek şekilde, sportif kriterlerle hiçbir ilgisi olmayan garip bir karardır. Taraftarlarımızın takımımıza destek taleplerinin kulübümüze kaba davranmaktan ve cezalandırmaktan başka bir anlamı yoktur. Fenerbahçe, Anadolu’nun her yerinde taraftarı olan ve şehir fark etmeksizin her yerde kadrosunu destekleyen bir spor kulübü.

“BU YANLIŞTAN DÖNMEYE DAVET EDİYORUZ”

Birleştirici ve bütünleştirici olması, ayrıştırıcı olmaması gereken bu hassas dönemde taraftarlarımızın bu haktan hangi temelde mahrum bırakıldığını öğrenmek istiyoruz. Tüm ilgili ve sorumluları bu kararı gözden geçirmeye ve bu yanlıştan dönmeye davet ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu