Haber

Deprem bölgelerinde yardım seferberliği sürüyor

Kahramanmaraş’ta “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremden etkilenen illere Erzurum ve Kars’tan yardımlar sürüyor.

İnsan Hak ve Özgürlükler (İHH) İnsani Yardım Derneği Erzurum Şubesi, deprem bölgesine 15 TIR’lık yardım malzemesi gönderildiğini bildirdi.

İHH Şube Başkanı Ömer Onay, dernek olarak deprem bölgesinde bulunan her ilde depolarının bulunduğunu ve illere battaniye, soba, yakacak, su, hijyen paketleri ve un gibi temel ihtiyaçların sevk edildiğini belirtti.

Bölgeden gelen ihtiyaç talebine göre çalışmaları yoğunlaştırarak bölgeye tırlar gönderdiklerini belirten Onay, “Bu tür zor günleri kardeşlik ruhuyla aşacağımıza inancımız tamdır. çok hassas olması bu süreçte daha fazla çaba göstermemize neden oluyor. İnşallah kısa sürede ülke olarak toparlanırız.”

Erzurum Demirciler Odası tarafından Anadolu Aslanları İşadamları Derneği’nin malzeme desteği, Şen-Pak Metal ve Kaan Metal işçiliği ile yaptırılan 185 adet seyyar tuvalet deprem yerine gönderildi.

Ekip ayrıca mobil banyolar üzerinde çalışıyor.

Kars Valiliği koordinasyonunda depremden etkilenen illere 10 bin soba gönderildi.

Sarıkamış ilçesinde soba imalatçılarının yaptığı 10 bin soba, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 4 bin 500, vakıf, dernek ve iş insanlarından 5 bin 500 soba üretimi tamamlandıktan sonra sallama bölgesine sevk edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu