Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Özal döneminde başladı, AK Parti döneminde hızlandırdık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Otelciler Federasyonu 7. Olağan Genel Kurulu’nda konuştu.

“İstanbul’dan Diyarbakır’a, Bursa’dan Van’a pek çok şehrimiz başlı başına turizm değeridir. Turizm sektöründeki gücümüzün giderek farkına varıyoruz” diyen Erdoğan’ın konuşmasından değerli satır başları:

AK PARTİ DEVRİNDE ATILIMLARI HIZLANDIRDIK: Ülkemiz dünyanın tüm hoşluklarını kendinde toplamış bir hazineye sahiptir. Dünyada turizm bölümünün büyük atılımlar gösterdiği devirlerde biz süreci daima geriden takip ettik.

Bu atılımı birinci sefer Özal periyodunda başlattık. Sonra AK Parti periyodunda bu atılımları hızlandırdık. Turist başına harcamanın 1.000 dolara yaklaşması verilen emeklerin karşılığının alınmaya başladığının göstergesidir. Turizm geliri bakımından ülkemizin tepe noktasını yaşıyoruz.

Sadece turizm bölümünde 143 bin yatak kapasitesini aşkın yatırımlar devam ediyor. Terörden arındırdığımız Güney Doğu Anadolu bölgesi bunlardan biridir. Sıhhat turizmi bunlardan biridir.

ÇIRAKLIK, KALFALIK DEVRİNİ BİTİRDİK: Turizmdeki rakiplerimizin global kriz tesiriyle irtifa kaybettiği bu devirde dünya liderliğine yükselme yolumuz açıktır. Yaşadığımız coğrafyanın değerini gereğince bilmiyor olabiliriz fakat dışarıdan gelen bu zenginliği çabucak fark ediyor. Turizmde artık çıraklık ve kalfalık periyodunu bitirdik, ustalık evresindeyiz. Ustalığımızı daha düzgün konuşturmalıyız. İstanbul’dan Diyarbakır’a, Bursa’dan Van’a pek çok kentimiz başlı başına turizm pahasıdır. Turizm dalındaki gücümüzün giderek farkına varıyoruz. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu