Haber

Bursa’da yaşanan olaylı Amedspor maçı sonrası gözaltına alınanların sayısı 9’a yükseldi.

Bursa Büyükşehir Belediye Stadı’nda dün oynanan Bursaspor-Amed Sportif Faaliyetler maçında sahada yaşanan olaylar ve tribünlerde açılan pankartlar tepkilere neden oldu. Tribün başkanı, maç güvenlik şefi ve yardımcısının İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırıldığı belirtildi.

SÜLEYMAN SOYLU AÇIKLAMA YAPTI

Maçın devam ettiği sırada açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, tribünlerde açılan bazı pankartlarla ilgili soruşturma başlatıldığını belirterek, “Futbol maçı dışındaki görüntüler kabul edilemez, sporla ilişkilendirilemez. Bu görüntüleri stadın içine sokmaktan acizlik gösteren kamu görevlileri hakkında soruşturma başlatıldı ve ilgili kamu görevlileri görevden uzaklaştırıldı.” söz konusu.

“PROVOKATİF GİRİŞİMLERE İZİN VERMEYECEĞİZ”

Mücadelede yaşananlar ve açılan pankartların ardından açıklama yapan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Spora ve sporun ruhuna yönelik provokatif girişimlere hiçbir şekilde izin verilmeyecektir.” dedi.

TUTUKLU SAYISI 9’A ÇIKTI

Olayların ardından polis 9 kişiyi gözaltına aldı. Sorguları devam eden zanlıların işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilmeleri bekleniyor. İçişleri Bakanlığı’nın görevlendirdiği müfettişler soruşturma başlatırken, tribün sorumlusu menajer, maç güvenlik şefi ve yardımcısının görevden uzaklaştırıldığı bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu