Yaşam

Borusan Sanat’ta Bu Hafta

Borusan Sanat, Kasım ayına unutulmaz bir programla veda ederken Aralık ayına dopdolu bir giriş yapıyor. Borusan Quartet, 21 Kasım Pazartesi günü dönemin birinci konserinde Albion Quartet ile birebir sahneyi paylaşırken, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası ise 24 Kasım Perşembe günü saat 20.00’de Thomas Rösner idaresinde başarılı tenor Daniel Behle’ye eşlik ediyor. 2 Aralık Cuma günü saat 21.00’de Borusan Müzik Meskeni sahnesinde Esra Berkman ve Lilian Tonella Tüzün ikilisini ağırlarken, Rembrandt Trio heyecan verici repertuvarıyla 3 Aralık Cumartesi günü saat 21.00’de Borusan Müzik Evi’nde izleyicisi ile buluşuyor.

Borusan Quartet’ten dönemin birinci konseri

Borusan Quartet, yeni döneminin birinci konserinde sahnesini Albion Quartet ile paylaşacak. 2016 yılında kurulan Albion Quartet, İngiltere’nin en itibarlı sahnelerinden Wigmore Hall’daki ve kuruculuğunu Benjamin Britten ve Peter Pears’ın üstlendiği Aldeburgh Festivali’ndeki muvaffakiyetlerinin akabinde Türkiye’de birinci konserini vermeye hazırlanıyor. Borusan Quartet, 21 Kasım Pazartesi günü saat 20.00’de Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası’nda vereceği konserde Albion Quartet’le birlikte Felix Mendelssohn’un Op. 20 Yaylı Çalgılar Sekizlisi’ni seslendirecek. Konser öncesinde Serhan Bali ve Aydın Büke program üzerine keyifli bir söyleşi gerçekleştirecek.

BİFO, Daniel Behle ve Thomas Rösner birebir sahnede

24 Kasım Perşembe günü saat 20.00’de Şiddetli PSM Turkcell Sahnesi’nde gerçekleşecek konserde, BİFO’yu dünyaca ünlü pek çok orkestra ile çalışmış, müzik dünyasının en başarılı isimlerinden biri olan Viyanalı orkestra şefi Thomas Rösner yönetecek. Richard Strauss ve Richard Wagner’in yapıtlarından oluşan bu konserde, Lied yorumculuğuyla bilinen ve opera sahnesindeki başarılarıyla ayakta alkışlanan tenor Daniel Behle yer alacak. Bestekar kimliğiyle de tanınan Behle, 2020 yılında çıkardığı Mozart albümü ile yılın vokal icrası seçilmişti. Konser öncesinde Serhan Bali ve Aydın Büke saat 19.00-19.30 ortasında Şiddetli PSM’deki Meydan Fuaye alanında program üzerine keyifli bir söyleşi gerçekleştirecek.

Aralık ayına Borusan Müzik Evi’nden coşkulu bir merhaba!

Çağdaş teknikleriyle Kanun Piyano İkilisi, Borusan Müzik Evi’ne konuk oluyor

Esra Berkman ve Lilian Tonella Tüzün ikilisinin yeni albümü New Music for Kanun and Piano, Borusan Müzik Evi’nde müzikseverlerle buluşuyor. Yüzyıllar evvel farklı kıtalarda doğan ve kendi müzik dünyalarının pahalı temsilcileri olan piyano ve kanun, 21. yüzyılın çağdaş teknikleriyle ele alınan yeni müzik lisanlarıyla 2 Aralık Cuma günü saat 21.00’de Müzik Konutu sahnesinde olacak.

Cazı klasikle buluşturan Rembrandt Trio, Borusan Müzik Evi’nde

Rembrandt Trio’nun, birinci teklisi Melodie Antique, dinleyenlere müziğin farklı devirlerine götüren sürükleyici bir öykü sunuyor. Birçok farklı müzik kültürüyle yolu kesişen Rembrandt Trio, heyecan verici repertuvarıyla 3 Aralık Cumartesi günü saat 21.00’de Müzik Meskeni sahnesinde müzikseverlerle bir ortaya gelecek.

Borusan Sanat’ın dönem uzunluğu düzenlediği tüm konserlerin biletlerine passo.com.tr, Passo taşınabilir uygulaması ve Passo perakende satış noktalarından erişilebilecek. PDF bilet ve konser özelinde taşınabilir aygıtlardan belirlenen karekod üzere dijital bilet seçenekleriyle etkinliklere girilebilecek.

BORUSAN QUARTET & ALBION QUARTET

21 KASIM 2022 PZT 20.00

KADIKÖY BELEDİYESİ SÜREYYA OPERASI

SERHAN BALİ ve AYDIN BÜKE ile konser öncesi söyleşi
19.00-19.30, Üst Kat / Süreyya Operası

SAY Boşanma, op.29, yaylı çalgılar dörtlüsü için

BARTÓK Yaylı Çalgılar Dörtlüsü, no.3

MENDELSSOHN Yaylı Çalgılar Sekizlisi, Mi bemol Majör, op.20

BİFO & DANIEL BEHLE

24 KASIM 2022 PRŞ 20.00

ZORLU PSM TURKCELL SAHNESİ

BORUSAN İSTANBUL FİLARMONİ ORKESTRASI

THOMAS RÖSNER şef

DANIEL BEHLE tenor

AYDIN BÜKE ve SERHAN BALİ ile konser öncesi söyleşi
19.00-19.30, Meydan Fuaye / Şiddetli PSM

R. STRAUSS Serenad, Mi bemol Majör, op.7
R. STRAUSS 6 Lied, op.17 (Düz. Felix Mottl):
No.2, Ständchen
R. STRAUSS 4 Lied, op.27:
No.1, “Ruhe, meine Seele”
No.4, “Morgen”
No.2 “Cecilie”
R. STRAUSS Intermezzo, op.72: Senfonik İnterlüd, Träumerei am Kamin
R. STRAUSS 5 Lied, op.39:
No.4, “Befreit”
R. STRAUSS 4 Lied, op.27:
No.3, “Heimliche Aufforderung” (Düz. Robert Heger)
WAGNER Die Meistersinger von Nürnberg Uvertürü
WAGNER Die Meistersinger von Nürnberg’den “Morgenlich leuchtend”
WAGNER Tannhäuser’den “Inbrunst im Herzen”
WAGNER Lohengrin, Prelüd (Perde III)
WAGNER Gralserzählung’dan “In fernem Land”

ESRA BERKMAN & LILIAN TONELLA TÜZÜN

“KANUN & PİYANO DUO”

2 ARALIK 2022 Cuma 21.00

REMBRANDT TRIO

3 ARALIK 2022 Cumartesi 21.00

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu