Haber

Boluspor, Yalçın Koşukavak’la sözleşme imzaladı

Trendyol 1. Lig ekiplerinden Boluspor, teknik direktör Yalçın Koşukavak ile 1 yıllık sözleşme imzaladı.

??????Boluspor’da teknik direktör Turgay Altay’ın görevine son verilmesinin ardından yerine getirilen Yalçın Kosukavak, kulüp tesislerinde düzenlenen törenle 1 yıllık sözleşmeye imza attı.

İmza töreninde konuşan Kosukavak, 2000-2001 döneminde Boluspor’da forma giydiğini, teknik direktör olarak görüşmelerde bulunduğunu ancak o dönemde Süper Lig takımlarıyla çalıştığını kaydetti.

Türkiye’deki futbol kadrosunda antrenör kalitesiyle pek ilgilenmediğini vurgulayan Kosukavak, “Türkiye’de antrenörlerin fikirlerine ve futbol uzmanlığına olan güvenin her geçen gün azaldığı bir ortamda olduğumuzu düşünüyorum. Boluspor bu açıdan benim için çok değerli. Zor bir dönemde geldim. 4 maç 3 puan, bir tanesi benimle oynandı. Kolay bir süreç değil.” şeklinde konuştu.

“Her antrenör kendi fikirleriyle gelir”

Kosukavak, Boluspor’un kendisinden önce teknik olarak farklı bir yapıyla yönetildiğini belirterek, “Bir önceki teknik direktörün düşündüğü başka şeyler vardı. Şimdi başka şeyler düşünüyoruz. Her teknik adam kendi fikirleriyle gelir. Yerleşir uymaz, en kısa sürede. Bunlar başka bir konu ama onları esnetebilmemiz lazım. O yüzden şu anda mevcut takımda hem takım derinliğini artıracak, hem de hücum gücünü biraz artıracak birkaç takviye yapmamız gerekiyor. kadro ama sıkıntı çok. 1 hafta kaldı, oyuncu yok, istediğiniz kalibrede, istediğiniz sayıda değil. Oyun ve model olarak kısa, orta ve uzun vadede bazı şeyler olacak. “Planlanması gerektiğini düşünüyorum.” değerlendirmesini yaptı.

Boluspor’un mücadele ettiği 1. Lig’in çok değerli olduğunu vurgulayan Koşukavak, şöyle konuştu:

“Yeterince iyi yapılanmış ve organize olmuşsanız başarı gelecektir. Ben İstanbulspor’da çalıştım. Bugün Süper Lig’deyiz. Bu kulübün bu gününü aklımızla, teknik direktörlüğümüzle ve futbol zekamızla destekleyebiliriz, umarım bir şeyler başarabiliriz.” Bu kulübün geleceğinin temelleri. Ben bir performans koçuyum. Skor.” Sürekli sorgulanıyorum. Birçok antrenör de öyle. Boluspor gibi kulüplerde teknik direktörü skorla sorgulamanın ötesinde ne ürettiğine bakmak lazım. Geleceği inşa etmek nedir? Onlara yönelmek lazım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu