Haber

Arama Kurtarma Görevlisi Ahmet Davutoğlu Osmaniye’de Dinledi: “Ekip arkadaşlarımızdan biri de yola çıktı.

BURHAN DEMİRCİOĞLU

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu’nun Osmaniye deprem bölgesinde dinlediği arama kurtarma görevlisi; “Gölcük depreminden bu yana tüm afet bölgelerinde görev yapan bir ekibiz. Bir ekip arkadaşımız da yola çıktı. Kardeşi bu enkazda hayatını kaybetti. Kardeşini bu binadan almış defin işlemini kendisi yapıyor. Çok kişi var. Defin işlemi için kuyruklar oluştu. ‘2 gün tekrar gelip çalışmam için yeterli’ dedi” dedi. konuştu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu bugün Osmaniye deprem bölgesini ziyaret etti. Davutoğlu, çok sayıda vatandaşın yaşamını yitirdiği Metin Tamer Sitesi enkazındaki çalışmaları inceledi. Davutoğlu, arama kurtarma ekipleriyle sohbet etti.

“KÜÇÜK BİR TAŞI KALDIRDIĞIMIZ İÇİN MİNNETTARIZ”

Dinlenen arama kurtarma görevlisi Davutoğlu şunları söyledi:

“İlk geldiğimizde bu bina Osmaniye’deki en büyük enkazlardan biriydi. Üçüncü binanın arkasında bir enkaz daha var. Noktaların yerini biliyoruz, hala umudumuz var. Siz gelmeden 15-20 dakika önce sinyal aldık. .Konuşamıyor ama ses çıkarıyor.Alan daraldığı için başladık.Hem rahat çalışsın hem de kazaya sebep olmasın diye grup sayısı azaltıldı.Fakat hız düşmüyor.Biz bu işi yapıyoruz. 25 yıldır istekli bir ekibiz.Gölcük depreminden bu yana tüm afet bölgelerinde görev yapan bir grubuz.Bir grup arkadaşımız da yola çıktı.Kardeşi bu enkazda hayatını kaybetti.Ona rağmen Hatay’a gidiyor. , ‘görevim nereye verilirse’ diyerek ‘Yollar kapalı olduğu için son görev yeri Osmaniye’ydi.Kardeşini bu binadan aldı, defin işlemlerini yapıyor.Defin işlemi için çok sıra var.’2 gün yine bana yeter.Gelip çalışacağım dedi.

Davutoğlu, “Büyük bir fedakarlık yaptınız, lütfen dostunuza selamlarımızı iletin. Size minnettarız. Taş kaldırana bile minnet borcumuz var” dedi.

altinyaylahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu