Haber

AK Parti Gümüşhane İl Başkanı Celalettin Köse adaylığı için istifa etti

AK Parti Gümüşhane İl Başkanı Celalettin Köse, 14 Mayıs’ta yapılacak milletvekilliği seçimlerinde aday olabilmek için görevinden istifa etti.

Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılacak seçimlerde aday adayı olacağını açıklayan ve istifasını açıklayan Köse, daha sonra geniş bir parti grubuyla parti binasına giderek görevini Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Kadir’e devretti. Çavuşoğlu.

Burada yaptığı konuşmada Eylül 2015’te başladığı İl Başkanlığı görevinde örgütleri ve partilileriyle birlikte büyük başarılara imza attıklarını kaydeden Köse, “Milletvekilliği seçimlerinde Türkiye altıncısı olduk. Referandumda Türkiye üçüncüsü olduk. 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de Türkiye ikincisi olduk, inşallah 14 Mayıs seçimlerinde de. Bunu yine zaferle taçlandıracağız.”

Gümüşhane AK Parti teşkilatlarına kuruluşundan bu yana emeği geçen herkese teşekkür eden Köse, 8 yıllık il başkanlığı görevinden Genel Başkan Yardımcısı, Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’in onayı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile ayrıldığını söyledi. Erdoğan, “Bugün burada il başkanı olarak görevime son verdim ama bu bir veda değil, inşallah yeniden bir diriliş ve başlangıç ​​olur. Çok güzel anılarımız oldu. Yine davamızdan ve büyük medeniyet hareketinden bahsettik. Cumhurbaşkanımızın selamlarını söyledik. Vatandaşlarımızdan destek istedik. Onlar sayesinde hemşerilerimiz bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmadı” dedi.

AK Parti hükümetleri döneminde Türkiye’nin adeta yeniden yapılandığını ve canlandığını kaydeden Köse, “AK Parti ile birlikte ulaşımdan eğitime, sağlıktan yerli ve milli sanayiye her alanda sayısız dev reformlar hayata geçirildi. Cumhuriyetimizin ikinci asrından bugüne kadar Türkiye asrındayız.Öncelikle Cumhur İttifakı ile birlikte Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Gümüşhane’den Gümüşhane’nin adını en güçlü şekliyle yazmak için destek ve dualarınızı istiyoruz. Milletvekilliği seçimlerinde 2-0 iki hizmet aksatmasın diye.Örgütlere emek vermiş değerli arkadaşlarımızla birlikte Gümüşhane’nin en ücra köşesindeki hemşerilerimizin kapılarına kadar gidip gönüllerine girmeye çalışacağız. İnşallah bundan sonra da bu politikayı daha güçlü bir şekilde sürdüreceğiz” dedi.

Gümüşhane’nin 14 Mayıs akşamı tarih yazacağını belirten Köse, “Birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde olduğumuzda önümüzde kimse duramaz. Gümüşhane 14 Mayıs akşamı hem tarih yazacak hem de cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri.dünya mazlumlarının umudu recep tayyip erdoğan kazanacak.kimse kaybetmeyecek.aziz türk milleti inşallah kazanacak.bu bir veda değil bu bir bayram olacak yeniden başla inşallah.Hep yeniden birlikte olacağız.Kampanya dönemini hep birlikte yürüteceğiz.Buradaki birlik, beraberlik ve kardeşliğin sonsuza kadar korunmasını istiyorum.Ne makam,mevki,insan,rütbe kalmaz. her zamanki gibi dosdoğru bir Celalettin ol.Fakat burada siyasette kazandığın kardeşlik,dostluk,dostluk ve samimiyet Allah’ın izniyle bir ömür devam edecek.Seçimlerin ülkemize, aziz Türk milletimize hayırlı olmasını dilerim. , Gümüşhanemiz ve bizim Parti. dilerim” dedi.

Salondaki konuşmanın ardından Köse ve beraberindeki kalabalık heyet, Atatürk Caddesi boyunca yürüyerek AK Parti İl Binası’na geldi. Eşi ve çocuklarının katılımıyla hatıra fotoğrafı çektiren Köse, daha sonra parti binasına geçerek istifa dilekçesini vererek görevini Siyasi ve Hukuki İşler Lideri Kadir Çavuşoğlu’na devretti.

Etkinliğe İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Emin Erdoğdu, Kelkit Belediye Başkanı Aziz Nas, Kadın Kolları, Gençlik Kolları, İlçe Başkanları, eski ve yeni yönetim kurulu üyeleri ile parti üyeleri katıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Bedri Ağaç, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Nadim Aydın’ın ardından AK Parti İl Başkanı Av. Gümüşhane’de üç siyasi partinin il başkanı Celalettin Köse milletvekili seçimleri için istifa etti. – GÜMÜŞHANE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu